ad. dr Anna Mikolon - Laureatka: I nagrody w Konkursie Muzyki Dawnej w Łodzi, Konkursu o Stypendium Towarzystwa im. F. Chopina w Warszawie, Konkursu o Stypendium Fundacji Sztuki Dziecka oraz Konkursu Solfeżowego Szkół Muzycznych II st. Uczestniczka Mistrzowskich Kursów Pianistycznych w Łodzi, Warszawie i Wrocławiu.
Studia pianistyczne w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Bogdana Czapiewskiego i prof. Andrzeja Artykiewicza.
Staż artystyczny w zakresie kameralistyki fortepianowej w UMFC w Warszawie pod kierunkiem prof. Katarzyny Jankowskiej-Borzykowskiej.
Doktorat w dyscyplinie artystycznej - instrumentalistyka (promotor - prof. Anna Prabucka-Firlej).
Przez 11 lat związana z Operą Bałtycką (ok. 1000 prób, 180 spektakli jako muzyk orkiestrowy, 42 opery w repertuarze, Nagroda POB za realizację opery "Rosenkavalier" R.Straussa), współpracowała z Teatrem w Ingolstadt, realizowała "Gwałt na Lukrecji" B.Brittena dla TV Mezzo.
Zatrudniona w SM II st. w Gdańsku-Wrzeszczu (2 Nagrody Dyrektora ZSM) oraz na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Gdańsku. Uczestniczy w konkursach wokalnych (4 wyróżnienia dla pianisty). Jako kameralistka współpracuje również z instrumentalistami.
Pianista podczas kursów mistrzowskich: prof. Urszuli Kryger, prof. Jadwigi Rappe, prof. Bożeny Harasimowicz, prof. Ryszarda Minkiewicza, prof. Paula Esswooda, prof. Claudio Desderiego, dr Katarzyny Dondalskiej, Marka Rzepki, Andre Orlowitza, Agaty Savy, dr Wojciecha Mrozka.
Ma w swoim dorobku nagrania: pieśni F. Chopina i S. Moniuszki z Kazimierzem Sergielem, solo fortepianowe w op. "Rosenkavalier" R. Straussa z orkiestrą POB, pieśni R. Kłoczko, pieśni B. Brittena (habilitacja Moniki Fedyk), pieśni V. Belliniego i G. Verdiego (doktorat Piotra Lempy), pieśni M. K. Ogińskiego, utwory kameralne J. Bruzdowicz (doktorat Liliany Górskiej), utwory solowe i kameralne D. Szostakowicza. Od 1999 r. współpracuje z Teatrem Otwartym uczestnicząc w Festiwalach: Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża i Kalejdoskop Form Muzycznych w Sopocie.