Andrzej Nanowski - absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, w klasie fortepianu prof. Jerzego Sulikowskiego oraz śpiewu solowego, który ukończył pod kierunkiem prof. Zofii Janukowicz - Pobłockiej. Studiował również kompozycję.
Laureat Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. Stypendysta Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Laureat nagród specjalnych dla najlepszego akompaniatora w Konkursie Wokalnym im. Ady Sari w Nowym Sączu. Od wielu lat współpracuje z Zespołem Muzyki Dawnej Cappella Gedanensis jako klawesynista i organista, realizując basso continuo. Z zespołem tym dokonał szeregu nagrań płytowych i telewizyjnych. Współpracuje również z Teatrem Otwartym w Gdańsku. Brał udział w wielu festiwalach muzyki kameralnej, m. in.: we Francji, Niemczech, Szwecji, Danii, Norwegii, Finlandii oraz Izraelu. Jako wykładowca na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Gdańsku, łączy dwie specjalności: pedagoga śpiewu oraz pianisty. Jego wychowankowie prowadzą już samodzielną działalność artystyczną na scenach muzycznych w kraju i za granicą.
W 2002 roku otrzymał nominacje do Pomorskiej Nagrody Artystycznej za skomponowanie "Requiem Piaśnickiego". W 2003 roku przyznany mu został Dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za szczególne osiągnięcia w upowszechnianiu kultury.
W latach 2002 - 2008 Andrzej Nanowski pełnił funkcję Prodziekana na Wydziale Wokalno - Aktorskim Akademii Muzycznej w Gdańsku. Z jego inicjatywy powołana została na tym wydziale specjalność: musical (jako jedynie istniejąca wśród Akademii Muzycznych w Polsce).