Przemysław Stanisławski urodził się w Poznaniu. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku sześciu lat. Ukończył Teorię Muzyki w Akademii Muzycznej w Poznaniu i Dyrygenturę symfoniczno-operową w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Henryka Czyża. Od 1966 do 1986 r. śpiewał w Poznańskim Chórze Chłopięcym Jerzego Kurczewskiego. W 1983 roku utworzył męski zespół wokalny "Affabre Concinui". Od chwili powstania do roku 1992 był kierownikiem artystycznym tego zespołu, występując na wielu estradach w kraju i poza jego granicami. W latach 1986-1991 pracował w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, pełniąc funkcję asystenta dyrygenta. W tym czasie założył Polski Chór Kameralny specjalizujący się w wykonawstwie muzyki wokalno-instrumentalnej baroku i klasycyzmu.
Jako dyrygent koncertował z orkiestrami: Camerata Academia, Warszawska Orkiestra Kameralna, Polish Sinfonietta, Filharmonii - Bałtyckej, Koszalińskej, Lubelskej, Olsztyńskej, Pomorskej, a także za granicą (Belgia, Francja, Hiszpania, Japonia, USA).
W roku 1991 został zaproszony na Flandryjski Festiwal Muzyczny do wykonania z orkiestrą i chórem BRT, Philharmonia Choir i Polskim Chórem Kameralnym, dzieła G. Ligetiego "Requiem". W 1992 r. otrzymał zaproszenie z Nantes, by wraz z Orchestre de Pays de la Loire wykonać IX Symfonię L. van Beethovena. W tym samym roku był oficjalnym reprezentantem kraju w "Dniu Polskim" na światowej wystawie EXPO '92 w Sewilli. Znaczącym wydarzeniem było zaproszenie w 1993 r. na Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w Kyoto, gdzie z tamtejszą orkiestrą wykonał "Koncerty brandenburskie" J. S. Bacha i "Historię żołnierza" I. Strawińskiego.
Od października 1993 roku prowadzi zespoły kantatowo-oratoryjne i zespoły operowe na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Przygotował kilkadziesiąt premier operowych i oratoryjnych (H. Purcell, J.S. Bach, G.F. Haendel - polska premiera oratorium "Susanna", G. Pergolesi, J. Haydn, W.A. Mozart, G. Rossini, S. Moniuszko, G. Donizetti, G. Puccini, H. Czyż i in.). Dokonał wielu nagrań na płyty CD, a także dla polskich i zagranicznych rozgłośni radiowych i telewizyjnych. Ostatnio współpracował (1995-2000) z orkiestrą Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, z którą często koncertował w krajach Beneluxu, Francji i Hiszpanii.