cos

kamil_kruczkowskidr Kamil KRUCZKOWSKI


Trębacz, urodzony 21.02.1988 r. Ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku oraz Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie trąbki prof. Szymona Pawłowskiego oraz as. Adama Stachowiaka. W roku 2019 uzyskał tytuł doktora sztuki muzycznej w tejże uczelni.

Swoje umiejętności doskonalił na wielu kursach mistrzowskich, prowadzonych m.in. przez prof. Igora Cecocho, prof. Richarda Stoelzela, prof. Otto Sautera, Gabora Boldoczki, Richarda Carsona Steuarta, Sergieja Nakariakova. Jest Laureatem I Nagrody konkursu „Etiuda 2005” w Szczecinie. Brał udział również w wielu innych konkursach trąbkowych ogólnopolskich i międzynarodowych.

Od 2009 r. pracuje na stanowisku pierwszego trębacza w Operze Bałtyckiej, z którą występował również w Niemczech, Francji czy Chinach. Współpracuje także z innymi orkiestrami: Polską Filharmonią Kameralną Sopot, z którą wielokrotnie koncertował na międzynarodowych festiwalach w Europie z udziałem wybitnych solistów takich jak: Alena Baeva, Elisabeth Leonskaja czy Reinhold Fredrich oraz z Polską Filharmonią Bałtycką odbywając z nią tournées m.in. na terenie Niemiec, Białorusi i Ukrainy.

Jako solista występował z Orkiestrą Kameralną Akademii Muzycznej w Gdańsku, wykonując premierę kompozycji Kamila Cieślika czy Orkiestrą Kameralną PROGRESS wykonując m.in. I Koncert c-moll op. 35 na fortepian, trąbkę i orkiestrę smyczkową Dymitra Szostakowicza.

Brał udział w dokonaniu światowej premiery nagrania Concerto da camera Simona Laksa zarejestrowanej przez CD Accord, a wraz z Orkiestrą Kameralną Akademii Muzycznej w Gdańsku dokonał nagrań dla firmy DUX utworów muzyki współczesnej, kompozytorów związanych z Gdańskiem.

Prowadzi ożywioną działalność w zakresie kameralistyki. Jest założycielem kwintetu dętego „Quintet Brass” oraz zespołu trąbkowego „Tutte Trombe”, w którego skład wchodzą m.in. jego absolwenci, studenci czy uczniowie, zdobywając liczne nagrody na konkursach w kraju i za granicą. Wraz z Adamem Sadowskim (organy) koncertuje w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach organowych i muzyki kameralnej, m.in. Festival Internazionale Storici Organi della Valsesia (Włochy).

Ważne miejsce w jego aktywności zawodowej zajmuje pedagogika. Od 2012 r. zatrudniony w macierzystej uczelni jako pedagog trąbki, gdzie w 2019 roku objął stanowisko adiunkta. Od 2015 r. pracuje również jako nauczyciel w klasie trąbki w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. w Gdańsku. Prowadzi liczne warsztaty muzyczne dla trębaczy w gdańskim regionie szkół muzycznych oraz bierze udział w pracach jury konkursów w Polsce i za granicą.

Ponadto od 2015 roku jest inicjatorem, organizatorem i dyrektorem artystycznym Ogólnopolskiego Konkursu Trąbkowego „Mały Trębacz w Trąbkach Wielkich” oraz Międzynarodowych Warsztatów Trąbkowych im. prof. Szymona Pawłowskiego w Gdańsku.