cos

Budynki uczelni


Akademia Muzyczna w Gdańsku dysponuje bazą lokalową o rozmaitym przeznaczeniu: sale dydaktyczne i konferencyjne, sala koncertowa oraz sale z fortepianami do zajęć muzycznych, sale ćwiczeniowe z pianinami, studio nagraniowe, fonoteka, biblioteka z czytelnią, poza tym akademik, hotel, jadalnia, dwa bufety. Dotyczy to głównej siedziby przy ul. Łąkowej 1-2, która mieści się w dwóch zabytkowych, odrestaurowanych budynkach, położonych na skraju Śródmieścia, przy arterii komunikacyjnej w kierunku Warszawy i Olsztyna. Budynki łączy parkowy dziedziniec. Całość, łącznie z parkingiem jest ogrodzona. W stróżówce przy głównym wejściu pełniony jest dyżur całodobowy.

Akademia Muzyczna w Gdańsku oferuje pomieszczenia i wyposażenie do wynajęcia.

Możliwości noclegu (137 miejsc w 87 komfortowych pokojach Domu Muzyka) oraz całodziennego wyżywienia dla 150 osób stwarzają dogodne warunki do prowadzenia konferencji i seminariów. Bogata oferta artystyczna uczelni daje możliwości rozmaitych koncertów i przedstawień. Wydawnictwo i Studio Nagrań Akademii Muzycznej zapewniają kompleksową obsługę w zakresie dokumentacji wydawniczej i dźwiękowej.

Bliskość Śródmieścia, a przy tym spokojny i przyjazny mikroklimat miejsca, sprawiają, że goście, którzy odwiedzili uczelnię gdańską, chętnie do niej wracają.