cos

Marika Przybył z klasy skrzypiec prof. Krystyny Jureckiej uzyskała wyróżnienie na II Ogólnopolskim Konkursie Młodych Skrzypków im. Eugenii Umińskiej w Poznaniu (12-16/12/2010).


WIELKI SUKCES WYDZIAŁU DYRYGENTURY CHÓRALNEJ, EDUKACJI MUZYCZNEJ I RYTMIKI!

Z ogromną dumą i radością przyjąłem wieści o laurach naszych chórów zdobytych na XX Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Adwentowej i Bożonarodzeniowej w Pradze 26-27/11/2010:

  • GRAND PRIX, Złotym Paśmie i pierwszej nagrodzie w kategorii chórów mieszanych dla Chóru Mieszanego pod dyrekcją Pani as. Anny Borkowicz,
  • Złotym Paśmie i zwycięstwie w kategorii chórów jednorodnych dla Chóru Żeńskiego GAUDIUM PER CANTO pod dyrekcją Pani prof. nadzw. Anny Fiebig,
  • nagrodzie indywidualnej dla Pani prof. nadzw. Anny Fiebig za inspirujące prowadzenie chóru.

Te wspaniałe sukcesy to wymiar doskonałego zespołowego współdziałania w zakresie chóralistyki, realizowanej na naszym Wydziale z wielką pasją i oddaniem, za co serdecznie dziękuję wszystkim Bohaterom sukcesów, poczynając od każdego Chórzysty, a kończąc na Dyrygentach i osobach mających współudział w przygotowaniach: prof. nadzw. Annie Fiebig, as. Annie Borkowicz oraz as. Michale Kozorysie.

Dziekan Wydziału
Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki
Prof. AM dr hab. Waldemar Górski

Gdańsk, 28/11/2010

…zobacz List Gratulacyjny…
…zobacz Dyplomy…


Big-Band Jana Konopa (członkami „Jan Konop Big Bandu” są studenci i absolwenci AM w Gdańsku, m. in.: Michał Jan Ciesielski, Piotr Chęcki, Marcin Janek, Dawid Lipka, Piotr Żarnoch, Małgorzata Ciepłuch, Kacper Roszkowski, Marcin Stefaniak, Magdalena Sławińska, Robert Bracki, Mateusz Zielke, Jakub Hajdun i Emil Miszk) zdobył Grand Prix (I miejsce) podczas IV edycji „Big Band Festiwalu w Bydgoszczy”, który odbył się 04/11/2010.

…zobacz dyplom…


Szymon Buczyński z klasy organów prof. Romana Peruckiego i dr Hanny Dys został laureatem I nagrody na konkursie organowym w ramach XXII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Ks. Władysława Ormińskiego w Rumi (14-16/10/2010).


Na III Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Oleśnicy (26-27/06/2010) III nagrodę zdobyło Trio fotrepianowe w składzie: Daria Galubińska – skrzypce, Kamila Słodkowska – wiolonczela, Marta Kur – fortepian – zespół z klasy prof. Anny Prabuckiej-Firlej i asyst. Roberta Kwiatkowskiego


Chór Męski Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki pod dyrekcją asyst. Michała Kozorysa zdobył złoty dyplom na VI MIędzynarodowym Festiwalu Chóralnym Mundus Cantat Sopot 2010 w Sopocie (22/05/2010).

…zobacz dyplom…


Znakomite sukcesy w 2010 roku uzyskuje Big-Band Akademii Muzycznej w Gdańsku pod dyrekcją jej szefa, założyciela, kompozytora i dyrygenta prof. Leszka Kułakowskiego.

  • 02/05/2010 – nagroda specjalna Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka w Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowo-Bluesowych w Gdyni

…zobacz nagrodę…
…zobacz dyplom…

  • 08/05/2010 – wyróżnienie w VI International Swingfestival 2010 w Glauchau w Niemczech. W prestiżowym konkursie wystąpiło wiele znakomitych orkiestr z całej Europy.

…zobacz dyplom…

  • 04/06/2010 – II nagroda w 15. Big-Band Festiwal w Nowym Tomyślu. 15 jubileuszowy konkurs zgromadził 15 najlepszych orkiestr w kraju. Big-Band prof. Leszka Kułakowskiego „pokonał” w tej muzycznej rywalizacji big-bandy z akademii muzycznych Katowic, Poznania, Łodzi i Bydgoszczy.

…zobacz dyplom…


Duet Stanisław Janaszak (gitara) i Piotr Skowroński (akordeon) otrzymał wyróżnienie na XVII Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych w Sanoku (22-25/04/2010). Zespół przygotowały prof. Elżbieta Rosińska i as. Monika Dżuła-Radkiewicz.


Mikołaj Dudkiewicz z klasy gitary prof. Jana Paterka i st.wykł. Emilii Majewskiej otrzymał wyróżnienie na Konkursie Gitarowym w ramach 17. Międzynarodowego Festiwalu Gitarowego w Żorach (21-25/04/2010).


Dr Radosław Łuczkowski, adiunkt na Wydziale Dyrygentury, Kompozycji i Teorii Muzyki, otrzymał jedną z dwóch równorzędnych Nagród na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim „Kiedy myślę Chopin…”, zorganizowanym przez Wrocławską Akademię Muzyczną w ramach Roku Chopinowskiego.


Karolina Karcz, studentka II roku z klasy śpiewu solowego dr Aleksandry Kucharskiej-Szefler, zdobyła I miejsce, zaś towarzysząca jej mgr Anna Mikolon otrzymała dyplom dla wyróżniającego się pianisty na I Olsztyńskim Konkursie Musicalowym (24/04/2010).


Monika Dżuła-Radkiewicz, asystentka w klasie gitary prof. Jana Paterka zdobyła III nagrodę na IV Ogólnopolskim Konkursie Interpretacji Muzycznej Krasiczyn 2010 (20-22/03/2010).

…więcej informacji…


Duet pedagogów uczelni w składzie: Karolina Piątkowska – Nowicka – skrzypce (absolwentka klasy skrzypiec prof. Henryka Keszkowskiego) i Bogna Czerwińska – Szymula – fortepian (absolwentka klasy fortepianu prof. Grażyny Fiedoruk-Sienkiewicz), znalazł się w piątce finalistów oraz zdobył Nagrodę Specjalną za najlepsze wykonanie utworu z XXw. na XXXIII Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej ” Premio Vittorio Gui” odbywającym się we Florencji (marzec 2010).


Trio stroikowe z klasy prof. Józefa Raatza w składzie: Agnieszka Pęczek – obój, Krzysztof Biernacki – klarnet, Natalia Orzeszek – fagot byli finalistami VIII Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Instrumentów Dętych w Warszawie (luty 2010).


Michał Kosiński z klasy akordeonu prof. Krzysztofa Olczaka i as. Pawła Zagańczyka zdobył III nagrodę ex aequo na XVI Mławskim Festiwalu Akordeonowym Od solisty do orkiestry w Mławie (18-20/02/2010).


Piotr Skowroński z klasy akordeonu prof. AM Elżbiety Rosińskiej zdobył III nagrodę ex aequo na XVI Mławskim Festiwalu Akordeonowym Od solisty do orkiestry w Mławie (18-20/02/2010).