cos

sakralna_2'Muzyka kościelna jest bardzo istotną częścią europejskiego i światowego dziedzictwa kulturowo-duchowego. Jej zadaniem jest przybliżanie światu wiecznego, Bożego piękna, które budzi w ludzkich sercach radość i nadzieję.

Od 2003 roku w Akademii Muzycznej w Gdańsku, na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Edukacji Artystycznej, Rytmiki i Jazzu, działa specjalność Muzyka Kościelna. Oferujemy studia stacjonarne 3-letnie licencjackie I stopnia i 2-letnie magisterskie II stopnia. Przygotowujemy do pracy w charakterze wysoko wykwalifikowanych organistów, kantorów, chórmistrzów i nauczycieli muzyki.

Dysponujemy doświadczoną kadrą naukowo-dydaktyczną. Do dyspozycji naszych studentów są wysokiej jakości instrumenty i pomoce naukowe na terenie Akademii Muzycznej i kościołów Gdańska. Możliwość wszechstronnego rozwoju artystycznego zapewnia także studencka Schola Cantorum.

Nasza uczelnia oferuje dobre warunki życia studenckiego (dwa nowoczesne akademiki).

Gdańsk to okno na świat, miasto otwarte dla studentów, o bogatej ofercie kulturalnej i naukowej. Całe Trójmiasto i region dają duże możliwości praktyk zawodowych. W naszym mieście mamy piękne instrumenty, bogate zbiory biblioteczne i wspaniałe chóry.

Oprócz regularnego kształcenia organizujemy także ogólnopolskie konferencje naukowe z cyklu Musica Sacra, kursy, warsztaty krajowe i zagraniczne. Nasi absolwenci dobrze radzą sobie na rynku pracy, podejmując zatrudnienie w charakterze organistów, kantorów, chórmistrzów, nauczycieli w szkołach i wykładowców akademickich.

 

 

POBIERZ FOLDER O SPECJALNOŚCI MUZYKA KOŚCIELNA

Kontakt:

Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku Katedra Muzyki Kościelnej, ul. Łąkowa 1-2, 80-743 Gdańsk,
e-mail: muzykakoscielna@amuz.gda.pl, rekrutacja4@amuz.gda.pl
Zapraszamy na nasz profil FB: https://www.facebook.com/muzyka.koscielna.gdansk

sakralna_1'