cos

tutti e solo

Chór Kameralny Tutti e Solo” powstał w 2009 roku z inicjatywy studentów gdańskiej Akademii Muzycznej. Specjalizując się początkowo w muzyce operowej chór uczestniczył w wykonaniu oper „Verbum Nobile” Stanisława Moniuszki (2010) i „Aleko” Siergieja Rachmaninowa (2011) w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Ponadto dzięki Fundacji Mundus Cantat, gdańskiej Akademii Muzycznej i Państwowej Operze Bałtyckiej chór brał udział w wystawieniu opery „Le Villi” Giacomo Pucciniego (2012) na deskach Opery Bałtyckiej pod batutą Rafała Kłoczko. Repertuar chóru obejmuje także utwory sakralne i ludowe a cappella. Chór uczestniczył w wielu koncertach, m. in. Koncercie Muzyki Sakralnej, Koncercie Muzyki Rosyjskiej, Koncercie-Requiem Bohaterom Majdanu „Niebiańskiej Sotni”, Otwarciu Czteropaku Akademickiego etc. W ramach Konkursu Śpiewająca Polska dwukrotnie wystąpił jako Gość Specjalny. W 2013 roku chór został zaproszony do udziału w prestiżowym Projekcie „Wyszehradzkie Nuty”, na którym reprezentował zespół z Polski.

Jako Koło Naukowe działa w Akademii Muzycznej od 2013 roku. Jest współorganizatorem Pierwszego Pomorskiego Święta Chóralistyki, które odbędzie się 19 października w Gdańsku.

NAGRODY:
– 2013 – Dyplom dla najlepszego Chóru w kategorii A1 „Muzyka Sakralna” oraz Srebrne Pasmo na 9 Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym Mundus Cantat w Sopocie;
– 2013 – Złote Pasmo na VIII Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Chełmnie;
– 2012 – Grand Prix i nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego na VIII Festiwalu „O Warmio moja miła” w Olsztynie;
– 2012 – Srebrny Dyplom na I Gdańskim Międzynarodowym Konkursie Chóralnym.

Dyrygentką Chóru Kameralnego „Tutti e Solo” jest Wiktoria Batarowska z domu Koleśnicka – ur. w Żytomierzu na Ukrainie w rodzinie o tradycjach muzycznych. Stypendystka Rządu RP (2006-2011), absolwentka Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki gdańskiej Akademii Muzycznej (dyplom z wyróżnieniem). Obecnie jest również dyrygentką Chóru Męskiego „Dzwon Kaszubski”, Chóru Festiwalowego SSW „Mundus Cantat” w Sopocie oraz Chóru Uczelnianego gdańskiej Akademii Muzycznej. Od 2012 roku jest pedagogiem w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Od tego samego roku pełni funkcję Prezesa Oddziału Gdańskiego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.

Wszyscy zainteresowani dołączeniem do chóru proszeni są o kontakt mailowy: w.batarowska@wp.pl