Archiwum 2005

Wydarzenia w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku w roku 2005


Grudzień 2005

  • 22.12.2005, godz. 15.00,
    Sala Kameralna Gdańsk ul. Łąkowa 1/2
    178 Koncert Katedry Instrumentów Dętych i Perkusji, koncert klarnecistów stud prof. Marka Schillera, ad. Bogdana Ocieszaka, asyst. Grzegorza Wieczorka.
    W programie: C. M. Weber - Koncert Es - dur cz. I, L. Spohr - Koncert c - moll cz. I, M. Bruch - Swedisch Dances op. 63, T. Paciorkiewicz - Cztery Kaprysy, P. Sancan - Sonatina, A. Messager - Solo de concours, M. Arnold - Sonatina cz. I, W. Lutosławski - Preludia taneczne, J. Brahms - Sonata f-moll op. 120 - 1 f-moll cz. I, A. Bloch - Denneriana, P. Sancan - Sonatina, J. Francaix - Temat z wariacjami, E. Bozza - Koncert cz. I.
    wyk: Patryk Błąkała, Przemysław Bator, Grzegorz Łapiński, Marcin Wojciechowski, Dominik Jastrzębski, Yildiz Arabaci, Katarzyna Krol, Deniz Sezon, Małgorzata Matyka, Jakub Kubala, Emilia Brzoskowska, Aleksandra Rutkowska, Andrzej Wojciechowski - klarnet, prof. Jadwiga Lewczuk, prof. Anna Prabucka - Firlej, prof. Bogdan Kułakowski, mgr Alicja Wieczorek - fortepian.
  • 21.12.2005, godz.15.00 - Sala Kameralna AM, Gdańsk ul. Łąkowa 1/2,
    177 Koncert Instrumentów Dętych i Perkusji,
    wyk.: studenci klas OBOJU i FAGOTU: Agnieszka Dąbek, Marta Bławat, Barbara Bajor, Bartłomiej Serweta, Weronika Lewandowska, Małgorzata Kęsicka, Mirosław Pachowicz, Marta Jagelska, Mateusz Lis oraz ad. Małgorzata Skotnicka - klawesyn, mgr Izabela Paszkiewicz - Posańska, mgr Małgorzata Sienkiewicz - fortepian.
    w programie: G. Ph. Telemann - Sonata na rożek angielski i klawesyn, C. Ph. E. Bach - Sonata g-moll na obój i klawesyn cz. I, A. Vivaldi - Sonata a - moll n flet, fagot i bc, P. Hindemith - Sonata na obój i fortepian cz. I, J. B. Vanhal - Koncert C-dur cz. I Allegro moderato, F. Hidas - Koncert na obój cz. I, W. A. Mozart - Sonata B - dur KV 292 Allegro - Andante - Rondo Allegro, F. Krommer - Koncert F - dur op. 52 cz. I, M. Glinka - Sonata Allegro moderato
  • 20.12.2005, godz. 18.00
    aula Politechniki Gdańskiej, Gdańsk
    Wrzeszcz, ul. Narutowicza 11/12,
    Akademia Muzyczna w Politechnice
    wyk.: Bogumiła Weretka - Bajdor - fortepian, Wojciech Szlachcikowski - skrzypce
    w programie: sonaty polskie (Paciorkiewicz, Szymanowski, Noskowski)
  • 19.12.2005, godz. 18.00
    Koncert Orkiestry Kameralnej
    Sala Kameralna Akademii Muzycznej, Gdańsk, ul. Łąkowa 1/2
    wyk.: Orkiestra Kameralna Akademii Muzycznej w Gdańsku, dyr.: Thanos Adamopoulos
    w programie: Wolfgang Amadeusz Mozart - Divertimento D-dur, Gustav Holst - St. Paul's Suite op. 29 nr 2, Mieczysław Karłowicz - Serenada na smyczki op.2, Peter Warlock - Capriol Suite

  • 19.12.2005, godz. 19.00 - Muzyczne Forum Młodych  - Nadbałtyckie Centrum Kultury, Gdańsk, ul Korzenna 33/35,
    wyk.: Rieko Nezu (Japonia) - fortepian

  • 18.12.2005, godz. 16.00 - Koncert Orkiestry Kameralnej
    Teatr Miejski im. W. Gombrowicza, Gdynia, ul. Bema 26
    wyk.: Orkiestra Kameralna Akademii Muzycznej w Gdańsku, dyr.: Thanos Adamopoulos
    w programie: Wolfgang Amadeusz Mozart - Divertimento D-dur, Gustav Holst - St. Paul's Suite op. 29 nr 2, Mieczysław Karłowicz - Serenada na smyczki op. 2, Peter Warlock - Capriol Suite

  • 15.12.2005, godz 15.00 - 174 Koncert Katedry Instrumentów Dętych i Perkusji, Sala Kameralna Akademii Muzycznej,
    wyk.: Jan Jakub Bokun - klarnet, prof. Anna Prabucka-Firlej. 
    w programie: Francis  Poulenc - Sonata  (1962): Allegro tristamente, Romanza, Allegro con fuoco; Louis Cahuzac - Cantilene; Gergely Vajda - From the Shadow to the Light; Paul Jeanjean - Clair Matin Idylle; Peter Graham - Different geometry; Pedro Iturralde - Memorias (Triptico): I Lisboa, II Casablanca, III Alger

  • 9 - 15.12.2005 - VIII Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy
    • 9.12.2005, godz. 19.00
      Aula Politechniki Gdańskiej, Gdańsk - Wrzeszcz, ul. Narutowicza 11/12
      wyk.: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Bałtyckiej, Dyrygent: Charles Olivieri Monero, Soliści: Andrzej Bauer - wiolonczela, Krzysztof Olczak - akordeon, Klaudiusz Baran - akordeon.
      W programie: S. Gubajdulina, K. Olczak, P. Czajkowski, N. Gade
    • 10.12. 2005, godz. 20.00
      Sala Kameralna Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki
      Piotr Dziubek - akordeon, fortepian, Artur Lesicki - gitara akustyczna, Robert Szydło - akustyczna gitara basowa, Michał Czwojda - perkusja
    • 12.12.2005 - godz. 19.30
      Sala Kameralna Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki koncert w wykonaniu pedagogów i studentów Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki
      w programie: Hindemith, Berio, N. Symonds, J. Cage, K. Olczak
    • 15.12.2005 - godz. 19.00
      sala Opery Bałtyckiej, Gdańsk - Wrzeszcz, Al. Zwycięstwa 15,
      Koncert laureatów z towarzyszeniem orkiestry Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki, dyr.: Janusz Przybylski                     
  • 12.12.2005, godz. 14.00
    173 Koncert Katedry Instrumentów Dętych i Perkusji, recital w ramach przewodu doktorskiego, Sala Kameralna Akademii Muzycznej, wyk.: Piotr Pożakowski - waltornia, Aleksandra Kucharska-Szefler - sopran, Bożena Szull - Talar - fortepian
    w programie: F. Strauss - Introdukcja, temat i wariacje op. 13; J. Rheinberger - Sonata Es - dur op. 178, I Con moto: II Quasi Adagio, III Con fuoco; F. Lachner - Waldvöglein op. 28 nr 1, H. Proch - An die Sterne op. 6, Antwort op. 99, Die Mutter wird mich fragen op. 159
  • 8.12.2005, godz. 18.00
    Filharmonia Narodowa w Warszawie
    wyk.: Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki,
    dyrygent: Janusz Przybylski, solista: Sławomir Wilk - fortepian,
    w programie: S. Moniuszko - Uwertura do opery "Paria", F. Liszt - Koncert fortepianowy Es-dur, D. Szostakowicz - VI Symfonia
  • 6.12.2005, godz. 18.00
    Zamek - Bytów
    w programie: muzyka fortepianowa i skrzypcowa
    wyk.: Bogumiła Weretka - Bajdor - fortepian, Wojciech Szlachcikowski-skrzypce
  • 5.12.2005, godz. 19.00 -
    Muzyczne Forum Młodych Sala Koncertowa Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki - Gdańsk, ul. Łąkowa 1/2
    wyk.: Kirył Keduk - fortepian
    W programie: Chopin, Schumann
  • 26.11 - 02.12. 2005, IV Międzynarodowy Konkurs Gry Na instrumentach Dętych Blaszanych
    • 26.11.2005, godz. 19.00 - 171 Koncert Katedry Instrumentów Dętych i Perkusji, Sala Kameralna Akademii Muzycznej
      wyk.: JONAS BYLUND and his Trombone Circus w składzie: Frederic Belli, Manuel Quesada Benitez, Hannes Dietrich, Przemyslaw Grzybicki, Lars Karlin, Maciej Łakomy, Mateusz Szcendzina, Robert Żelazko, Michael Zühl - puzony, Jonas Bylund - dyr.
      W programie: Giovanni Gabrieli - Sonata Pian e Forte, Hans Leo Hassler - Laudate Dominum, Henri Tomasi - Etre ou ne pas etre, Tylman Susato - Suite from "The Danserey", Wiliam Byrd - The Earl of Oxfords March, Anton Bruckner - Locus Iste, Richard Wagner - Elsas procession to the Cathedral from "Lohengrin", Gordon Jacob - Trombone Octet.  
    • 28.11.2005, godz. 15.30 i 19.00. Kurs Masterclass dla trębaczy prowadzi Richard Steuart w połączeniu z półrecitalem.
    • 1.12.05, godz. 18.00 - koncert laureatów (zakończenie Konkursu)
    • 2.12.2005, godz. 19.00
      Koncert finałowy IV Międzynarodowego Konkursu Gry na Instrumentach Dętych Blaszanych
      Audytorium Politechniki Gdańskiej (Gmach Główny)
      Wyk.: Laureat Grand Prix, Oystein Baadsvik (Norwegia) - tuba, Orkiestra Filharmonii Bałtyckiej, dyr.: Michał Nesterowicz
      W programie: John Williams - Koncert na tubę i orkiestrę, Antonin Dvorak  VII Symfonia d-moll op.70

Listopad 2005

  • 30.11.2005, godz.18.00
    Ratusz Staromiejski
    Koncert muzyki staroangielskiej "MUSIC FOR A WHILE"
    wyk.: wokaliści: Anna Fabrello, Jan Mędrala, Ewa Lalka, Michał Wajda-Chłopicki, Mira Kaźmierczak, Rafał Grozdew, Ewelina Kuc, Karol Kozłowski, Hanna Hipp, Piotr Banasiak, Karolina Sikora, Wojciech Dowgiałło. Basso continuo: Jadwiga Rudka-Stefaniak - wiolonczela, Witosława Frankowska - klawesyn.
    w programie: J. Dowland, P. Rosseter, H. Purcell
  • 28.11.2005, godz. 19.00
    Sala Kameralna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej
    Muzyczne Forum Młodych,
    wyk.: Anna Fabrello -sopran, Dorota Atykiewicz - Skrla - fortepian; Michał Wesołowski - klarnet, Tomasz Jocz - fortepian

  • 24.11.2005, godz. 15.00
    Sala Kameralna Akademii Muzycznej
    170 Koncert Katedry Instrumentów Dętych i Perkusji, ,
    wyk.: studenci i absolwenci klas trabki, rogu, puzonu i tuby przed IV Międzynarodowym Konkursem Gry na Instrumentach Dętych Blaszanych w Gdańsku 25.11.-2.12.2005: Marcin Rembowski - róg, Łukasz Gruba - tuba, Piotr Jankowski - trąbka, Paweł  Szulc - róg, Jacek Szymkowiak - trąbka, Adam Skrzypkowski - trąbka, Tomasz Niedziela - puzon, Michał Szczerba - róg, Grzegorz Golański - puzon oraz st. wykł. Bożena Szull - Talar, st. wykł. Emilia Grażyńska ­ Stefanowicz, mgr Małgorzata Sienkiewicz - fortepian.
    w programie: E. Bozza - Sur les Cimes, J. S. Bach - I Suita, A. Plog - Trzy miniatury, A. Honegger - Intrada, T. Dokszycer - Barkarola, W. Brandt - Pieśń koncertowa nr 2, L. Cherubini - II Sonat, J. Stevens - Salve Venere, Salve Marte, A. Plog - Trzy miniatury, B. Martinu - Sonatina, K. Serocki - Sonatina, J. Francaix - Divertimento, G. F. Haendel - Koncert f - moll, G. Ropartz - Piece.
  • 22.11.2005, godz.18.00
    Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
    Koncert "Przed Ogólnopolskim Konkursem Akordeonowym"
    wyk.: studenci Klasy Akordeonu prof. Krzysztofa Olczaka: Daniel Kabulski, Paweł Nowak, Paweł Zagańczyk.
    w programie: J. S. Bach - Preludium i fuga f DWK II; D. Scarlatti - Sonata d K. 138, Sonata D K. 33, Sonata E; W. Zołotariew - Sonata nr 2, Rapsodia hiszpańska; I. Albeniz/F. Lips - Asturia, K. Olczak - Manualiter, A. Piazzolla - Flora's Game, J. Derbienko - Preludium i toccata.

Październik 2005

  • 28.10.2005, godz. 19.00
    Sala Państwowej Opery Bałtyckiej
    Koncert Symfoniczny
    wyk.: Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej, dyrygent: Janusz Przybylski, Andrzej Wojciechowski - klarnet
    w programie: S. Moniuszko - Uwertura do opery "Paria", W. A. Mozart - Koncert klarnetowy A-dur, cz. I, D. Szostakowicz - VI Symfonia
  • 24.10.2005, godz. 19.00
    Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
    Muzyczne Forum Młodych
    wyk.: Joanna Kreft - skrzypce, Julia Borejko - fortepian; Duet fortepianowy w składzie: Mirosława Lachowska, Edgar Wiersocki

  • 18.10.2005, godz. 18.00
    Aula Politechniki Gdańskiej,
    Akademia Muzyczna w Politechnice
    wyk.: Trio fortepianowe w składzie: Maciej Sobczak - skrzypce, Jerzy Wujtewicz - wiolonczela, Bogumiła Weretka - Bajdor - fortepian

  • 10.10.2005, godz. 19.00
    Sala Kameralna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Gdańsk - Ołowianka
    Muzyczne Forum Młodych
    wyk.: Michał Krężlewski - fortepian, Karol Strzelecki - skrzypce

  • 4.10.2005, godz. 18.00
    Sala Państwowej Opery Bałtyckiej
    wyk.: Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej, dyrygent: Janusz Przybylski, soliści: Bogdan Kułakowski - fortepian, Andrzej Wojciechowski - klarnet;
    w programie: G. Bizet - fragmenty z Suity "Arlezjanka", W. A. Mozart - Koncert klarnetowy A-dur, cz. I, S. Rachmaninow - Koncert fortepianowy c-moll, cz. I

  • 4.10.2005, godz. 18.00
    Zamek - Bytów
    wyk.: Aleksandra Rutkowska - klarnet, Jerzy Wujtewicz - wiolonczela, Jadwiga Lewczuk - fortepian

Maj 2005

  • 23.05.2005 - godz. 18.00
    Kościół św. Jana w Gdańsku
    Muzyczne Forum Młodych
    Wykonawcy: Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej
    dyrygent: Janusz Przybylski
  • 19.05.2005 - godz. 18.00
    Sala Koncertowa Akademii Muzycznej, Gdańsk ul. Łąkowa 1/2
    Kurt Seibert (Niemcy) - recital fortepianowy
    W programie: utwory J. Brahmsa
  • 18.05.2005 godz. 18.00
    Sala Koncertowa Akademii Muzycznej w Gdańsku, Łąkowa 1/2
    koncert pianistów - studentów Wyższej Szkoły Muzycznej w Bremie
  • 17.05.2005 - godz. 18.00
    Aula Politechniki Gdańskiej, ul. Narutowicza 11/12
    Akademia Muzyczna w Politechnice
    Bertrand Giraud (Francja) - recital fortepianowy
    W programie: Debussy, Brahms
  • 16.05.2005 - godz. 18.00
    Sala Filharmonii Bałtyckiej, Gdańsk - Ołowianka
    Muzyczne Forum Młodych
    "Flute o - clock" - duet fletowy - Karolina Balińska, Ewa Liebchen
  • 10.05.2005 - godz. 18.00
    Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, Reda - ul Łąkowa 59
    Wykonawcy: studenci Wydz. Instrumentalnego
  • 9.05.2005 - godz. 18.00
    Sala Koncertowa Akademii Muzycznej, Gdańsk ul. Łąkowa 1/2
    Muzyczne Forum Młodych
    Aleksandra Mozgiel - recital fortepianowy
    W programie: Lutosławski, Chopin
  • 6.05.2005 - godz. 18.00
    Sala Koncertowa Akademii Muzycznej, Gdańsk ul. Łąkowa 1/2
    Koncert Muzyki Współczesnej
    Wykonawcy: studenci uczelni - kandydaci do Konkursu w Warszawie
    Michał Krężlewski - fortepian
    Aleksandra Kisiel - skrzypce, przy fortepianie: Andrzej Siarkiewicz
    Łukasz Kania - fortepian
  • 5.05.2005 - godz. 18.00
    Sala Koncertowa Akademii Muzycznej, Gdańsk - ul. Łąkowa 1/2
    Eugéne Ysaée - 6 sonat na skrzypce solo op. 27
    Wykonawcy: skrzypkowie z klas prof. Krystyny Jureckiej
    Piotr Staniszewski, Maria Sławek, Karol Strzelecki, Stefan Wesołowski, Dorota
    Roszkowska, Magdalena Pawłowska
    Słowo wstępne: prof. K. Jurecka

Kwiecień 2005

  • 29.04.2005 - godz. 18.00
    Sala Koncertowa Akademii Muzycznej w Gdańsku, Łąkowa 1/2
    Orkiestra Kameralna Akademii Muzycznej
    Jan Stanienda - dyrygent
  • 21.04.2005 - godz. 18.00
    Sala Koncertowa Akademii Muzycznej w Gdańsku, Łąkowa 1/2
    Błażej Maliszewski - altówka
    Katarzyna Markiewicz - fortepian
  • 19.04.2005 - godz. 18.00
    Aula Politechniki Gdańskiej, ul. Narutowicza 11/12
    "Akademia Muzyczna w Politechnice"
    Małgorzata Skorupa - skrzypce
    Kordian Góra - fortepian
  • 18.04.2005 - godz. 18.00
    Ratusz Starego Miasta - Nadbałtyckie Centrum Kultury,
    Gdańsk - ul. Korzenna 33/35
    Muzyczne Forum Młodych
    Grzegorz Piotr Kołodziej - baryton
    Olga Niecziporenko - fortepian
  • 12.04.2005 - godz. 18.00
    Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, Reda - ul Łąkowa 59
    studenci Wydz. Instrumentalnego
  • 11.04.2005 - godz. 18.00
    Sala Filharmonii Bałtyckiej, Gdańsk - Ołowianka
    Muzyczne Forum Młodych
    Dorota Dudzik - flet
    Bogdan Kułakowski - fortepian
  • 09.04.2005 - godz. 18.00
    Sala Koncertowa Akademii Muzycznej, Gdańsk ul. Łąkowa 1/2
    The Illinois Brass Quintet
    Michael Ewald - trąbka
    Ronald Romm - trąbka
    Kazimierz Machala - róg
    Elliot Chasanov - puzon
    Mark Moore - tuba
  • 07.04.2005 - godz. 18.00
    Filharmonia Narodowa w Warszawie
    powtórzenie koncertu symfonicznego z dn. 5.04.2005 r.
  • 05.04.2005 - godz. 18.00
    Bytów - Zamek
    Wojciech Szlachcikowski - skrzypce
    Bogumiła Weretka-Bajdor - fortepian
  • 05.04.2005 - godz. 19.00
    Opera Bałtycka, Gdańsk - Wrzeszcz, al. Zwycięstwa 15
    Koncert symfoniczny
    Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej
    Janusz Przybylski - dyrygent
    Sławomir Wilk - fortepian
  • 04.04.2005 - godz. 18.00
    Sala Koncertowa Akademii Muzycznej, Gdańsk - ul. Łąkowa 1/2
    Muzyczne Forum Młodych
    Michał Krężlewski - fortepian
    Karol Strzelecki - skrzypce

Marzec 2005

  • 21.03.2005, godz. 18.00
    Ratusz Starego Miasta - Nadbałtyckie Centrum Kultury, Gdańsk
    ul. Korzenna 33/35
    Muzyczne Forum Młodych
    Tomasz Daroch - wiolonczela
    Agnieszka Kołodziej - wiolonczela
    Agnieszka Przybylska - fortepian
  • 16.03.2005, godz. 18.00
    Forum Katedr Fortepianu
    recital fortepianowy Michał Francuz i Piotr Szychowski (Akademia Muzyczna w Poznaniu),
  • 15.03.2005, godz. 18.00
    aula Politechniki Gdańskiej, ul. Narutowicza 11/12
    Akademia Muzyczna w Politechnice
    wykonawcy:
    Kwartet Klarnetowy Hevelius gdańskiej Akademii Muzycznej
    Grzegorz Wieczorek - klanet I, klarnet Es
    Marek Schiller - klarnet II
    Barbara Pappelbaum - klarnet III
    Bogdan Ocieszak - klarnet basowy
    Karolina Sikora - mezzosopran
    Krystyna Pyszkowska - fortepian
  • 14.03.2005, godz. 18.00
    Sala Filharmonii Bałtyckiej, Gdańsk - Ołowianka
    Muzyczne Forum Młodych
    wykonawcy:
    Paweł Kukliński - skrzypce
    Tadeusz Samerek - wiolonczela
    Anna Prabucka - Firlej - fortepian
  • 08.03.2005, godz. 18.00
    Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Redzie, ul. Łąkowa 59
    wykonawcy:
    Hanna Hipp - alt
    Michał Wesołowski - klarnet
    Tomasz Jocz - fortepian
  • 07.03.2005, godz. 18.00
    Sala Koncertowa Akademii Muzycznej, Gdańsk, ul. Łąkowa 1/2
    Muzyczne Forum Młodych
    wykonawcy:
    Joanna Makowska - sopran
    Anita Rywalska - Sosnowska - sopran
    Tomasz Jocz - fortepian
  • 01.03.2005, godz. 18.00
    Bytów - Zamek
    wykonawcy:
    Kwartet klarnetowy Hevelius gdańskiej Akademii Muzycznej:
    Grzegorz Wieczorek - klarnet I, klarnet Es
    Marek Schiller - klarnet II
    Barbara Pappelbaum - klarnet III
    Bogdan Ocieszak - klarnet basowy

Luty 2005

  • Koncert utworów solowych i na kwintet klarnetowy w wykonaniu
    Jean-Marc Fessarda i Kwartetu Klarnetowego HEVELIUS
    Sala Koncertowa Akademii Muzycznej - czwartek, 24 lutego 2005 r., godz.15.00
  • 21.02.2005, godz. 18.00
    Ratusz Starego Miasta, Gdańsk - ul. Korzenna 33/35
    Muzyczne Forum Młodych
    wykonawcy:
    Lupus Trio:
    Lidia Jewłoszewicz-Budrik - skrzypce
    Anna Śmiszek - wiolonczela
    Mirosława Lachowska - fortepian
  • 17.02.2005, godz. 17.00
    foyer budynku żółtego Akademii Muzycznej w Gdańsku, ul. Łąkowa 1/2
    Koncert Kompozytorski Wydziału Kompozycji i Teorii Muzyki
    w programie: kompozycje pedagogów i studentów
  • 15.02.2005, godz. 18.00
    Aula Politechniki Gdańskiej, ul. Narutowicza 11/12
    wykonawcy:
    Krzysztof Langman - flet
    Małgorzata Skotnicka - klawesyn
    Błażej Goliński - wiolonczela
    w programie: muzyka epoki baroku
  • 14.02.2005, godz. 18.00
    Sala Filharmonii Bałtyckiej, Gdańsk - Ołowianka
    Muzyczne Forum Młodych
    Koncert walentynkowy
    wykonawcy:
    Dorota Artykiewicz-Skrla - fortepian
    Piotr Banasiak - baryton
    Łukasz Dziedzic - baryton
    Barbara Lewicka - Wójcik - sopran
    Marta Nanowska - skrzypce
    Andrzej Nanowski - fortepian
    Grzegorz Szczepaniak - gitara
    w programie: T. Baird - 4 sonety miłoszne do słów W. Szekspira, M. de Falla - 7 pieśni hiszpańskich, Fragmenty musicali
  • 08.02.2005, godz. 18.00
    Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Redzie, ul. Łąkowa 59
    wykonawcy:
    Małgorzata Skorupa - skrzypce
    Andrzej Siarkiewicz - fortepian
    w programie m.in. Wieniawski, Rachmaninow, Sarasate, Szymanowski
  • 07.02.2005, godz. 18.00
    Sala Koncertowa Akademii Muzycznej, Gdańsk, ul. Łąkowa 1/2
    Muzyczne Forum Młodych
    wykonawcy:
    Maciej Gański - fortepian
    w programie: Chopin, Liszt, Prokofiew
  • 01.02.2005, godz. 18.00
    Bytów - Zamek
    wykonawcy:
    Błażej Goliński - wiolonczela,
    Elżbieta Pasierowska-Kołodziej - fortepian
    w programie: Beethoven, Rachmaninow, Nin

Styczeń 2005

  • 24.01.2005, godz. 18.00
    Ratusz Starego Miasta, Gdańsk, ul. Korzenna 33/35
    Muzyczne Forum Młodych
    wykonawcy:
    Karolina Piątkowska - skrzypce,
    Piotr Nowicki - fortepian
    w programie: C. Debussy - sonata na skrzypce i fortepian, J. Brahms - I Sonata G-dur op.78 na fortepian i skrzypce, W. Lutosławski - Partita na skrzypce i fortepian
  • 18.01.2005, godz. 18.00
    Aula Politechniki Gdańskiej, ul. Narutowicza 11/12
    wykonawca:
    Aleksandra Mozgiel - fortepian
    w programie: utwory F. Chopina
  • 17.01.2005, godz. 18.00
    Sala Filharmonii Bałtyckiej, Gdańsk - Ołowianka
    Muzyczne Forum Młodych
    wykonawcy:
    Alicja Rumianowska - mezzosopran,
    Andrzej Nanowski - fortepian
    w programie: pieśni i arie operowe
  • 10.01.2005, godz. 18.00
    Sala Koncertowa Akademii Muzycznej, Gdańsk, ul. Łąkowa 1/2
    Muzyczne Forum Młodych
    wykonawcy:
    Błażej Goliński - wiolonczela,
    Elżbieta Pasierowska-Kołodziej - fortepian
    w programie: A. Honegger-Paduana, L. van Beethoven - Sonata A-dur op. 69 nr 3,
    S. Rachmaninow - Sonata g-moll op. 19
  • 04.01.2005, godz. 18.00
    Bytów - Zamek - Koncert karnawałowy
    wykonawcy:
    Karolina Sikora - mezzosopran,
    Grzegorz Piotr Kołodziej - baryton,
    Krystyna Pyszkowska - fortepian
    w programie: arie operowe, operetkowe, duety, musical

Więcej informacji:
Biuro koncertowe
tel. 300 92 01
fax 300 92 10
e-mail: zawilski@amuz.gda.pl, rektorat@amuz.gda.pl
Strona aktualizowana: 21 kwietnia 2006


© 2013 Akademia Muzyczna im. S. Moniuszki w Gdańsku