Chór męski


Chór Męski Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Edukacji Artystycznej, Rytmiki i Jazzu Akademii Muzycznej w Gdańsku


powstał w 2000 roku. Chór brał udział m. in. w wystawieniu opery W. A. Mozarta "Czarodziejski flet", w koncercie połączonego 200-osobowego chóru z okazji 25-lecia Pontyfikatu Jana Pawła II w gdańskiej Bazylice Mariackiej, czy w koncercie symfonicznym pod batutą Krzysztofa Pendereckiego wraz z Akademickim Chórem Uniwersytetu Gdańskiego w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku (2004r.). Chór uczestniczy w wielu koncertach i sympozjach organizowanych przez Katedrę Dyrygentury Chóralnej, także jako chór mieszany wraz z wydziałowym Chórem Żeńskim "Gaudium Per Canto". Od roku 2005 zespołem kieruje dr Michał Kozorys - adiunkt na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Edukacji Artystycznej, Rytmiki i Jazzu Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Chór zdobył kilka nagród na festiwalach i konkursach w Polsce, jak i zagranicą, są to:
  • I nagroda w kategorii chórów akademickich na Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni o Morzu w Wejherowie (rok 2004 oraz 2006)
  • srebrny dyplom w kategorii muzyka sakralna na III Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym Mundus Cantat w Sopocie (2007r.)
  • srebrny dyplom w kategorii muzyka sakralna na IV Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym Mundus Cantat w Sopocie - wraz z wydziałowym Chórem Żeńskim, jako Chór Mieszany Wydziału IV (2008r.)
  • udział VI Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Szczecinie - jako Chór Mieszany (2008r.)
  • I miejsce w kategorii gospel i muzyka rozrywkowa na XII Łódzkim Festiwalu Chóralnym "Cantio Lodziensis" (2009r.)
  • złoty dyplom w kategorii spirituals, gospel, jazz na VI Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym Mundus Cantat w Sopocie (2010r.)
  • Grand Prix na XX Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Adwentowej i Bożonarodzeniowej w Pradze - jako Chór Mieszany (2010r.)
  • udział w X Międzynarodowym Festiwalu Chórów Uniwersyteckich "Universitas Cantat" w Poznaniu - jako Chór Mieszany (2011r.)
  • złoty dyplom w kategorii chórów świeckich oraz Nagroda Specjalna za Najlepsze Wykonanie Utworu "In Te Domine" Łukasza Urbaniaka na V Ogólnopolskim Konkursie Ars Liturgica w Gnieżnie (2012r.)
Skład zespołu w roku akademickim 2012/2013:

Bartusz Adam
Chyla Tomasz
Jarczyński Maciej
Kowalski Mariusz (inspektor)
Latarski Marcin
Mielewczyk Paweł
Miernikiewicz Karol
Obroślak Mateusz
Raczkowski Przemysław
Rogalski Marek
Ruszkowski Karol
Sutor Szymon
Szafran Kamil
Trepkowski Mateusz
Wojtkiewicz Maciej
Wei Chan Mu Wei
Xu Bixu

Więcej informacji:
Biuro Promocji Artystycznej Akademii Muzycznej w Gdańsku
e-mail: bpa@amuz.gda.pl
Strona aktualizowana: 28 marca 2013

© 2013 Akademia Muzyczna im. S. Moniuszki w Gdańsku