cos

fot. Aleksander Szpakowicz

ad. dr Rafał JĘDRZEJEWSKI


Studia muzyczne ukończył w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Krzysztofa Langmana (dyplom z wyróżnieniem). Naukę kontynuował na studiach podyplomowych w Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu pod kierunkiem Hansa Udo-Heinzmanna (dyplom z wyróżnieniem). Brał udział w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych flecistów w Polsce i za granicą.

Jest laureatem II nagrody na konkursie „Elize Meyer” w Hamburgu oraz III nagrody na 11. Międzynarodowym Konkursie Fletowym im. Friedricha Kuhlau w Uelzen (Niemcy). Pracował w orkiestrach w Niemczech i w Finlandii. Przez wiele lat był solistą Filharmonii Zielonogórskiej, a obecnie wygrał przesłuchanie na stanowisko pierwszego flecisty Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Jest także asystentem w gdańskiej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w klasie fletu prof. Krzysztofa Langmana.

Jako solista występował z orkiestrą Hamburger Symphoniker oraz z Filharmonią Zielonogórską, a także na wielu recitalach solowych w Polsce i za granicą.

Razem z flecistką Ewą Liebchen od kilku lat współtworzy duet fletowy „Flute o’clock”, specjalizujący się w wykonawstwie muzyki współczesnej. Zespół ma na koncie wiele koncertów, prawykonań i nagrań płytowych i radiowych, zajmuje się także współpracą z młodymi kompozytorami i działalnością edukacyjną.