cos

zuzanna_lisieckadr Zuzanna LISIECKA


Urodziła się w 1989 roku w Gdańsku. Swoją edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 7 lat. Ukończyła z wyróżnieniem: Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. Grażyny Bacewicz w Gdańsku (w klasie mgr Barbary Kuc) oraz Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. Fryderyka Chopina w Gdańsku-Wrzeszczu (w klasie mgr Małgorzaty Stożyńskiej). Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie dra Kordiana Góry, studia doktoranckie na macierzystej uczelni ukończyła natomiast pod kierunkiem dr hab. Pawła Rydla i dr Kordiana Góry.

Interesuje ją muzyka w każdym aspekcie – od fortepianu solo, poprzez kameralistykę fortepianową do muzykologii. Jest finalistką XXXI Olimpiady Artystycznej w sekcji muzyki (2007) oraz lauretką I nagrody na Concours Musical De France w duecie z Noemi Grubbą (2010).

Swoje umiejętności jako pianistka prezentowała na licznych koncertach organizowanych na Akademii Muzycznej w Gdańsku, Konferencji Doktorantów Uczelni Artystycznych (2013), na recitalach w ramach cyklów „Chopin nad wodami Motławy” (2010) i „Chopin na Gdańskich Przedprożach” (2014), jak również na XIV i XV Festiwalu Pianistycznym im. Izy Garglinowicz w Olsztynie (2012, 2013) w duecie z Moniką Cichocką. Jako pianista korepetytor brała także udział w przygotowaniu opery „Cosi fan tutte” w ramach cyklu „Świętojańskie wieczory operowe” (2014). Jako stypendystka programu Erasmus występowała solo i w zespołach kameralnych na licznych koncertach na prestiżowym Universitat Mozarteum w Salzburgu.

Swoją muzyczną pasję rozwijała na kursach pianistycznych: w Szczecinku (2004-2007), kursach mistrzowskich w klasach prof. A. Jasińskiego (2007) i prof. K. Popowej-Zydroń (2008) oraz na kursach organizowanych przez jej macierzystą uczelnię – w klasie prof. P. Eichera, prof. T. Alikhanova, prof. A. i D. Slavchev, prof. Lohuaru, A. Lunghi czy A. Nose. Jest wielokrotną stypendystką rektora Akademii Muzycznej w Gdańsku. Rozwija tez swoje umiejętności w pracy zawodowej – pracuje w Szkole Muzycznej I st. w Gdańsku-Wrzeszczu jako akompaniator i nauczyciel fortepianu oraz na macierzystej uczelni jako pianista – korepetytor oraz nauczyciel fortepianu na Wydziale Wokalno-Aktorskim.